.

Wendy Darling chytala myšku aneb když nemá rozum kocour, musím ho mít já!

14. srpna 2009 v 13:23 | Wendy Darling |  O mně
Ano, je to tak. Já, zatracený snílek a prokleté srdce, jsem musela chytat po obývacím pokoji myš. *povzdechne si* Holt jsem si našeho macíka nevšímala, a tak mi něco přinesl.

Už když jsem ho slyšela proskočit okýnkem a slyšela nějaký pískot, bylo mi jasné, že něco nese. Počítala jsem ale s napůl chcíplým kosem a ne s živou myší. A určitě jsem nepočítala, že ji v pokoji pustí a bude si s ní chtít hrát.
No myš, sice zblblá, ale zato velice živá, se dala na úprk. Takže jsem tam s výkřiky "Kocour chyť ji, chyť ji!" skákala, s prominutím, jako blbec a snažila se ji chytit. Kocour samozřejmě nevěděl, co dělat, protože před tím jsem mu řekla, ať ji pustí.
Nakonec jsem ji lapila a šla se pochlubit, co nám kocourek donesl. Nakonec jsme ji dala to akvárka a čekala na návrat otce, který byl již předem varován, že ho čeká překvápko. Myšku opravdu nečekal.
Musím podotknout, že kocour dobrou půl hodinu poté obcházel v obýváku a mňoukal a poté se motal kolem nás, čekaje, že mu myšku vrátíme. Ale my ji nevrátili. A tak mě kousl do nohy.
Za tu chvilku, co mi leželo v dlani, si mě ono voslintané, ale zároveň neuvěřitelně roztomilé mládě myši či podobné havěti získalo.
Takže nyní je v akvárku a stále nechápe, co se s ní děje. Ale už papala piškotek, takže se zdá být v pořádku. Dokonce už i uschla.
Otec se zdá být proti, ale přesto občas prohodí kromě hlavní věty "To zvíře půjde pryč!" i smířlivější větu jako "Nemá hlad" nebo "Dalas ji travičku, aby neměla žízeň?" nebo "Dáme ji nahoru, aby ji kocour nesežral."
Takže nyní s námi aspoň do zítřka žije maličká myška Haidy (ano, už jsem si ji pojmenovala). Chci ji ukázat příbuznejm za účelem se pochlubit a trochu je postrašit.
Jsem opravdu zvědavá, jak to s naší Haidy dopadne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama